ergoErgo Sigorta 1926 yılında kurulan ve Swiss RE’nin iştiraki olan La Suisse Türkiye Umumi Mümessilliği 1981 yılında Avrupa Sigorta Aracılığı A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

1926 yılında kurulan ve Swiss RE’nin iştiraki olan La Suisse Türkiye Umumi Mümessilliği 1981 yılında Avrupa Sigorta Aracılığı A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı. 1988 yılında sigortacılık faaliyetlerini düzenleyen yasanın değişmesi sonucunda Avrupa Holding ve Swiss Re tarafından İsviçre Sigorta A.Ş. olarak yeniden kuruldu. La Suisse Umum Sigorta A.Ş. portföyü İsviçre Sigorta’ya devredildi. 1995 yılında Sağlık ve Hayat branşlarında hizmet vermek üzere İsviçre Hayat A.Ş. adını aldı ve Swiss Re ile ortaklık 2006 yılına kadar sürdü. Avrupa Holding 2006 yılında Münich RE’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu ERGO International AG ile ortaklık anlaşması imzaladı ve grubun sigorta şirketlerindeki hisselerinin %75′ini devraldı ve yeni oluşum ERGO İSVİÇRE adını aldı. 2008 yılında kalan %25′lik hisse ERGO Insurance Group’a devroldu ve şirket ERGO International AG bünyesine geçti. Nisan 2010′da gerçekleştirilen marka değişim kampanyası ile ERGO İSVİÇRE markası ERGO adını aldı. ERGO Insurance Group’un uluslararası alandaki ilk 3 şirketinden biri olarak konumlandırılan ERGO Türkiye tüm ülkeler arasında ERGO Insurance Group’un gelecek yıllardaki büyümesine en büyük katkıyı yapması beklenen ülke olarak öne çıkmaktadır. ERGO Türkiye bugün 800′den fazla çalışanı, 1500′ün üzerindeki acentesi ve broker’larıyla Türkiye’nin dört bir yanında sigorta, emeklilik ve hayat alanında bireysel ve kurumsal ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Hedef: Daha fazla büyüme

ERGO Insurance Group içerisindeki en dinamik büyüme alanını uluslararası aktiviteler oluşturmaktadır. Uluslararası iş hacmi 4,3 milyar Euro ile toplam grup prim gelirinin 1/4′ünü oluşturmaktadır. ERGO, paydaşlarına karşı adil ve güvenilir bir ortaktır. Başarıları, uzmanlığı, güvenilirliği ve büyüklüğünden güç alan ERGO, hem Almanya’da hem de uluslararası arenada müşterilerinin, hissedarlarının, çalışanlarının ve acentelerinin ilk tercihi olmayı hedeflemektedir.

Hızlı Sigorta Teklifi Al