Konut Sigortası Nedir?

Konut Sigortası, evinizi deprem, sel, terör, yangın, hırsızlık, su basması, vb.. risklere karşı güvence altına alan bir poliçedir

Konut Sigortası fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Konut sigortasında fiyatlar, deprem risk bölgelerinin farklılığından dolayı evinizin bulunduğu il ve ilçeye gore farklılık gösterebilir. Ayrıca binanızda bulunan kat sayısı, konutunuzun bulunduğu kat, yapı şekli, konutunuzun metrekaresi de fiyatı etkiler. Eğer eşyalarınızı da sigorta kapsamı altına almak istiyorsanız eşya bedelinizi de poliçe yaptırırken bildirmeniz durumunda ev eşyalarınızda poliçeye eklenebilmektedir.

Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Konut Sigortası yaptırırken poliçede belirtilecek olan bina bedelinin bahse konu meskenin inşa bedeli olması en çok dikkat edilecek hususlardan biridir. Sigortalılar konutlarının piyasa bedeli üzerinden teminat altına alınacağını düşünmektedir ancak bu doğru değildir. Konutunuzun gerçek inşa bedeli yerine satış bedeli üzerinden sigortalanmış olması size avantaj sağlamayacağı gibi pirim fiyatı belirleme aşamasında da gereksiz yere fazla para ödemenize neden olmaktadır.

Konut Sigortası Teklifi Al