Özel bir aracı kurumdan sigorta yaptıracak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli hususlardan biri sigorta poliçelerinin kapsamlarıdır konut, dask, sağlık, kasko vb.. sigortların bazılarında sigorta şirketinin vermiş olduğu hizmet kapsamları farklılık gösterebilir, bu nedenle ilk önce sigorta poliçe fiyatını değil kapsamlarını göz önünde tutmak makul görülür.

A sigorta şirketi aracınıza 1000 TL değerinde yıllık bir kasko ücreti belirleyebilir B sigorta şirketi ise 800 TL değerinde aynı araç ile ilgili yıllık kasko ücreti belirleyebilir ama kapsamları farklılıklar gösterebilmektedir.

Örnek :

  • A şirketi size aracınızın kaza yapması durumunda 1 hafta süre ile eş değer bir aracı aracınız tamir olana kadar size tahsis edebilir ancak B şirketi bu hizmeti veremeyebilir.!
  • A sigorta şirketi sizin aracınıza kaza yapması, konutunuza deprem, yangın, su basması gibi doğal yada teknik sorunlardan dolayı oluşan zararlar oluşması durumunda sizi tatmin edecek meblağları garanti edebiliyor olması, B sigorta şirketinin ise bu belirtilen zararları bazı şartlara bağlaması veya daha az sizi tatmin etmeyen ölçülerde tazmin etmesi mümkündür.(Bazı Kasko firmalarının poliçelerindeki deprem, sel vb. afetlerde risk oranın %25 ‘ni sigortalıya yükleyebilmektedir.)
  • Ayrıca aracınızda yada konutunuzda özel ekipmanlar var ise (Radyo, Teyp, dvd player, LCD tv, ses sitemleri vb..) mutlaka sigorta poliçenize eklenmesini sağlayın.

Bu tür sigortalar yaptırırken mutlaka şirketlerin sözleşme kapsamları konusunda müşteri danışmanlarımızdan çekinmeden ayrıntılı bilgi ve döküman istemeyi unutmayınız.

Ucuz sigorta her zaman sizin yararınıza olmayabilir, ucuz sigorta malınızın değerine göre size yeterli tazmin imkanı veren sigorta poliçesidir.